Najem mieszkania zapewnia roczny zysk w wysokości około pięciu procent. Ta stopa zwrotu może być jednak dwukrotnie wyższa, jeśli zdecydujemy się zainwestować pieniądze w loft. Dlaczego właśnie loft?

Są to nieruchomości unikalne, a takie towary zawsze budzą ogromne zainteresowanie. Podaż loftów nawet w największych miastach jest bardzo skromna, zaś miłośników nietypowych nieruchomości nie brakuje. Chętni na zamieszkanie w lofcie są skłonni zapłacić znacznie wyższy czynsz, a to dla właściciela mieszkania bardzo dobra wiadomość. Ale loft nie może być przypadkowym wyborem. Ponieważ są to nieruchomości, z których korzystać będą zamożniejsi klienci, musimy zainwestować w wyższą jakość. Loft musi znajdować się w modnej, atrakcyjnej okolicy, również jego wykończenie powinno spełniać wysokie standardy.

Zobacz również:

Dysponując takim unikalnym lokalem możemy proponować większe czynsze, a chętnych i tak znajdziemy. Loft we Wrocławiu kosztuje miesięcznie około 3500 złotych, tradycyjne lokum to czynsz w wysokości około 1800 zł. Inwestorzy wiedzą jednak, że moda na lofty napędzi klientów, dlatego w nowych inwestycjach tego typu spora część lokali kupowana jest nie na własne cele, ale właśnie z myślą o czerpaniu zysków z najmu. Lofty świetnie nadają się na biura, zatem w gronie potencjalnych najemców znajdują się nie tylko osoby prywatne, ale i przedsiębiorcy.