Rodziny wielodzietne mogą dzisiaj przy zakupie mieszkania skorzystać z pomocy finansowej w wysokości nawet 120 tysięcy złotych. Przysługuje im też zakup lokalu o większym metrażu, nie ma też ograniczenia co do wieku kredytobiorcy. Takie korzyści zapewnia odmieniony program MdM.

Jego celem jest pomoc młodym ludziom przy zakupie pierwszego mieszkania, a ustawodawcy szczególnie zależało na tym, by finansowe wsparcie otrzymywały rodziny. Pomoc z budżetu jest o tyle ważna, że Polaków nie stać na duże mieszkania, a raczej trudno mieszkać z dwójką czy trójką dzieci na 40 metrach kwadratowych. Większe mieszkania są zwyczajnie za drogie, jedynie na dalekich przedmieściach można sobie pozwolić na taki wydatek.

Zobacz również:

Teraz, gdy dopłata do kredytu pokrywa aż 30 procent ceny, znacznie łatwiej będzie zrealizować swoje plany mieszkaniowe. To nie wszystko. Rodzina wielodzietna może kupić większe mieszkanie niż reszta beneficjentów, a dopłata obejmie nie 50, ale 65 metrów kwadratowych nowego domu. Przy trójce dzieci dopuszczalna jest też zamiana mieszkania na większe – w MdM kredyt preferencyjny przysługuje tylko przy zakupie pierwszego mieszkania, jednak dla rodzin wielodzietnych zrobiono wyjątek. Na efekty tych zmian nie trzeba było długo czekać. Poprawił się popyt na większe nieruchomości i deweloperzy już planują, by w nowych projektach umieścić więcej dużych mieszkań przyjaznych rodzinom.