Podróż samochodem z psem wymaga odpowiedniego przygotowania. Bezpieczne przewożenie czworonoga w aucie wiąże się z koniecznością umieszczenia go w jednym miejscu, tak aby nie przeszkadzał w prowadzeniu pojazdu. Najczęściej decydujemy się na torbę podróżną lub transporter dla psa. Które z tych rozwiązań jest lepsze? Czy sprawdzą się w każdej sytuacji?

Torby podróżne dla psa – dla mniejszych zwierzaków 

Torby podróżne dla psa z racji swej konstrukcji najczęściej wykorzystywane są w przypadku małych zwierzaków, rzadziej średnich. Nie sprawdzają się, gdy konieczne jest transportowanie dużych ras. Torby swą konstrukcją przypominają tradycyjną torbę bagażową, wyposażoną w uchwyt, pasek do przenoszenia oraz okienko. Dzięki okienku zwierzak nie czuje się zagubiony, ma dostęp światła, a i właściciele mogą stale kontrolować to, co robi ich podopieczny. 

Torby podróżne dla psa wykonane są z wytrzymałego materiału, najczęściej wodoodpornego. Za pomocą specjalnych zaczepów można je zamontować w samochodzie. Ułatwia to transportowanie psa nie tylko na krótkie odległości (np. do weterynarza), ale także na dłuższe wyjazdy (np. na wakacje). 

Transporter dla psa – bez względu na wielkość zwierzaka

 

Transporter dla psa zazwyczaj wykonany jest z wytrzymałego tworzywa sztucznego, które łatwo wyczyścić. Sztywna konstrukcja sprawia, że można w nim transportować nawet większe rasy zwierzaków. Zazwyczaj transporter dla psa wyposażony jest w uchwyt ułatwiający przenoszenie oraz drzwiczki w formie kratki. Otwory wentylacyjne dają dostęp do światła oraz powietrza. 

Transporter dla psa może być przewożony bezpośrednio na siedzeniu samochodu lub w jego bagażniku. Niektóre modele dodatkowo wyposażone są w uchwyty, do których można przymocować pasek ułatwiający przenoszenie mniejszych modeli na ramieniu. 

 

Podróż samochodem dla większości zwierzaków jest stresująca. Jeżeli zdecydujemy się na wyjazd z pupilem, koniecznie zadbajmy o to, aby czas transportu upłynął mu w jak najmniej stresujących warunkach. Bez względu na to, czy zdecydujemy się na torbę podróżną, czy transporter dla psa, dopasujmy model do potrzeb i wielkości czworonoga.

 

Domy

Default Image
lipiec 04, 2011 24819

Kredyt konsolidacyjny

Ciekawym rozwiązaniem finansowym jest kredyt konsolidacyjny. Co prawda jest to rodzaj kredytu rzadko udzielany przez banki, ale oferuje on spłatę różnych zobowiązań finansowych. Jest przeznaczony dla osób, które mają trudności z jednoczesną spłatą rat wielu… Zobacz całość..
Default Image
lipiec 04, 2011 18475

Pożyczać i oszczędzać jednocześnie

Wielu ekspertów, którzy na bieżąco śledzą poczynania banków w kwestii kredytów hipotecznych twierdzą, że warto jest obecnie zdecydować się na trochę niekonwencjonalne rozwiązanie, a mianowicie pożyczyć pieniądze i jednocześnie zacząć je oszczędzać. Według… Zobacz całość..
Lip 04, 2011 23250

Jaki kredyt na zakup nieruchomości?

Mimo kryzysu finansowego i stale wzrastających cen materiałów budowlanych Polacy nadal… Zobacz całość..
Lip 04, 2011 29514

Kredyt hipoteczny

Kredyt hipoteczny najłatwiej i najpewniej będzie zaciągnąć osobom, które posiadają umowę… Zobacz całość..

Mieszkania

październik 09, 2014 1258

Trudna sztuka wyboru mieszkania

Marzymy o zakupie własnego mieszkania, ale gdy przychodzi co do czego, to mamy problem z wyszukaniem nieruchomości spełniającej nasze oczekiwania. Tak poważną decyzję powinno się podejmować z rozsądkiem, ale emocji nie należy całkowicie odrzucać. Bo to, co… Zobacz całość..
październik 10, 2014 1512

Dwupokojowe mieszkanie od dewelopera

Dwupokojowe mieszkania są hitem sprzedaży już od kilku lat. Na rynku pierwotnym najbardziej pożądane są już te gotowe, do których można się wprowadzić zaraz po podpisaniu umowy kupna. W Gdańsku dwa pokoje można nabyć za około cztery tysiące złotych za m2, co… Zobacz całość..
Sty 15, 2016 1065

Ranking warszawskich dzielnic biurowych

Najemcy biur wcale nie szukają już lokali wyłącznie w ścisłym centrum. Gdy firmie zależy… Zobacz całość..
Sty 15, 2016 937

Jak powinno wyglądać mieszkanie dla studenta?

Studenci to bardzo ważni klienci na rynku najmu. Każdej jesieni tysiące młodych żaków… Zobacz całość..
Maj 08, 2012 3771

Przed zakupem klienci oglądają średnio pięć mieszkań

Według statystyk, zanim nabywca zdecyduje się na transakcję, ogląda wcześniej średnio 4,3… Zobacz całość..
Paź 09, 2014 1676

Umowa najmu okazjonalnego

Najem okazjonalny pojawił się oficjalnie w 2011 roku. Na czym polega? Jest zawsze na czas… Zobacz całość..