Jak wygląda MdM w Warszawie?

Opublikowano w Kredyty i pożyczki

Jeśli spojrzymy tylko na same liczby, to w Warszawie MdM odgrywa naprawdę istotną rolę, ponieważ to właśnie w stolicy zawieranych jest najwięcej umów o kredyt preferencyjny. Tyle że w ujęciu procentowym nie wygląda to już tak różowo.

W stolicy limity cenowe są bardzo wyśrubowane. W zeszłym roku zaledwie kilka procent podaży nadawało się do programu, po ostatniej zmianie limitów dostępność nieco się poprawiła, ale i tak wybór mieszkań jest niezwykle skromny. Praktycznie każdy beneficjent programu kupuje mieszkanie na Białołęce, bo w innych dzielnicach nie ma co liczyć na odpowiednio niskie ceny. A Białołęka jest w skali całego miasta bardzo tanią lokalizacją.

Zobacz również:

Średnia cena metra kwadratowego stołecznego mieszkania to blisko osiem tysięcy złotych. Na Białołęce znajdziemy oferty w granicach 6500-6800 złotych za m2, czyli mniej więcej tyle, ile wynosi limit dla tego miasta. Jednak zdecydowana większość nowych inwestycji mieszkaniowych w pozostałych lokalizacjach nie kwalifikuje się do programu. Trafiają się tylko pojedyncze lokale, zwykle gorszej jakości, więc wciąż nie jest to kusząca oferta dla ludzi szukających dla siebie mieszkania. Nie ma też co liczyć na to, że włączenie do MdM rynku wtórnego akurat w stolicy przyniesie pożądany efekt. Mieszkania z drugiej ręki są tu dość drogie i mało które odpowiada limitom cenowym.